دستگاه NETWORK VIDEO RECORDER یا به اختصار NVR جهت ضبط تصاویر دوربین های تحت شبکه بکار می رود.

تا قبل از ساخت دستگاههای NVR ضبط تصاویر دوربین ها فقط توسط برخی نرم افزارها آنهم روی کامپیوتر امکان پذیر بود. مانند کارتهای DVR، در اینجا هم مشکلاتی از قبیل ویروسی شدن، سخت افزار کامپیوتر مورد نظر و در کل ویندوز بیس بودن وجود داشت.

یکی از مزایای مهم دستگاههای NVR را می توان Stand-Alone بودن آنها (بمعنی بی نیاز به کامپیوتر) بر شمرد که باعث پایداری بیشتر سیستم و تضمین انجام وظایف در طولانی مدت میگردد.

دستگاه های NVR امکان افزایش فضای ذخیره سازی، توانایی تهیه پشتیبان (backup) از تصاویر بصورت همزمان بر روی CD یا DVD و همچنین فلش USB را دارند. در عین حال با کدگزاری تصاویر (Encoding) امنیت اطلاعات را حفظ میکنند.

تصاویر دوربینها توسط کابل شبکه (Cat5 و Cat6) به NVR وارد شده و مستقیما روی هارد ذخیره می شوند و دیگر خبری از ورودی های BNC نیست. البته دوربینهای امروزی تحت شبکه مجهز به اسلت کارت حافظه هستند و بسته به ظرفیت، تصاویر مستقیم روی خود دوربین ذخیره می گردد.

 

memry-slot-in-ip-cam-doorbin.info

 

همچنین بجهت دیجیتال بودن تصاویر، براحتی و با یک کابل شبکه میتوان تصاویر را به ورودی شبکه کامپیوتر متصل و تصاویر را ضبط و بررسی کرد.

وجود NVR به هیچ وجه مانند DVR الزامی نیست و این موضوع اهرم مناسبی برای صرقه جویی در هزینه راه اندازی سیستم های تحت شبکه است.

 

منبع : دوربین.اینفو

(بمنظور رعایت بی طرفی و عدم درج مطالب جانب دارانه، از اخبار و بررسی های سایت دوربین.اینفو بدون دخل و تصرف استفاده شده است.)

 

 

برچسب ها:
تمامی کالاها و خدمات فروشگاه CCTVPLUS حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و فعالیت‌های سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.