Digital Video Recorder دستگاهی است که تصاویر آنالوگ ارسالی از دوربین های مداربسته را تبدیل به دیجیتال و بر روی هارد دیسک یا کارت های حافظه فلش ذخیره می کند.

DVR ها در انواع جدیدتر توانایی ارسال تصاویر بر بستر اینترنت از طریق خط تلفن را دارا می باشند.

فاکتور مهم در دستگاههای DVR (مشابه کارت های DVR)، فریم ریت (توانایی ثبت فریم در ثانیه) است که علامت اختصاری آن fps است.

دقت کنید که عددی که در مورد فریم ریت دستگاه ها توسط تولیدکننده اعلام می شود، مجموع فریم ریت کانال های آنها است. برای تعیین فریم ریت هر کانال، فریم ریت کلی را بر تعداد دوربین‌ها تقسیم می کنیم .

بعنوان مثال یـک دستگاه DVR هشت کانال ۱۲۰fps، بـرای هـر دوربین ۱۵fps را پشتیبانی می کند.

نکته : در سیستم های PAL حداکثر ۲۵ فریم در ثانیه و در سیستم های NTSC حداکثر ۳۰ فریم در ثانیه قابل پشتیبانی می باشد که با چنین نرخی، تصاویر بصورت کاملا متحرک یا Full Motion به نظر خواهند رسید.

بنابراین برای حفاظت از اماکن حساس که نیازمند ذخیره تصاویر با کیفیت مناسب است، سیستمی با نرخ فریم ۲۵ در سیستم PAL ، مناسب خواهد بود.

البته ضبط بالاترین کیفیت تصویر، نیازمند فضای زیادی برای ذخیره سازی است که البته با هارد های حجیم موجود در بازار مشکلی وجود ندارد.

دوربین های جدید دیگر مانند گذشته بی کیفیت و ضعیف نیستند. استاندارد تصاویر برندهای خوشنام بازار ۷۰۰ خط است و بزودی دوربین های آنالوگ HD-SDI با کیفیت بالاتر همگانی خواهند شد. پس، از خرید دستگاه های DVR با توان پشتیبانی هارد دیسک کمتر از ۲ ترابایت خودداری کنید.

 

dvr-diagram-doorbin.info

 

نکته دیگری که هنگام انتخاب باید مد نظر قرار گیرد پورت های خروجی DVR می باشد که بهترین انتخاب دستگاه های دارای پورت LAN و HDMI هستند.

از جمله استاندارهای تصویری مورد استفاده در دستگاه های DVR  امروزی، CIF و D1 می باشند. D1 یا ۴CIF سایز تصویر full resolution  بحساب می آید و CIF، ۱/۴ (یک چهارم) سایز تصویر در استاندارد D1 است.

ضبط و فشرده سازی صدا در دستگاه های DVR معمولا با دو فرمت MP3 یا AC3 می باشد.

DVRها به دو صورت ساده و Hybrid تولید میشوند. Hybridها همزمان توانایی دریافت و ارسال تصاویر آنالوگ و دیجیتال را دارا بوده و توانایی ارسال تصاویر توسط کابل شبکه بر روی اینترنت را دارا هستند.

 

منبع : دوربین.اینفو

(بمنظور رعایت بی طرفی و عدم درج مطالب جانب دارانه، از اخبار و بررسی های سایت دوربین.اینفو بدون دخل و تصرف استفاده شده است.)

 

 

برچسب ها:
تمامی کالاها و خدمات فروشگاه CCTVPLUS حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و فعالیت‌های سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.