با اینکه دستگاه های ضبط تصاویر دوربین های مداربسته (DVR)، امکان «مشاهده سریع» تصاویر ضبط شده (دور تند) را برای کاربر فراهم کرده اند، بازبینی تمامی تصاویر برای کاربر سیستم بسیار طاقت فرسا است.

از سوی دیگر مقدار زیادی از فضای هارد بدلیل ضبط تصاویر بی اهمیت از بین می رود (به طور میانگین، کمتر از دو درصد تصاویر ضبط شده با ارزش هستند).

بمنظور حل این مشکلات، قابلیتی بنام Motion Detection در دستگاه های DVR تعبیه شده. متاسفانه در بسیاری موارد به دلیل اطلاع ناکافی، استفاده درستی از این قابلیت نمی شود.

عملکرد Motion Detection Masking بگونه ای است که تغییرات ناگهانی نور را در محیط تشخیص داده و فرمان ضبط را به دستگاه DVR می دهد.

 

مزایای استفاده از پوشش تشخیص حرکت :

  • صرفه جویی اساسی در مدت زمان ذخیره سازی تصاویر روی هارد دستگاه
  • ثبت و ضبط رویدادهای موثر
  • یافتن سریعتر وقایع خاص

البته فابلیت تشخیص حرکت معایبی هم دارد که عبارتند از :

  • عدم کارایی در فضاهای باز و پر تردد
  • عدم کارایی مناسب در مکانهای با تغییرات روشنایی شدید.

خوشوقتانه این قابلیت در اکثر موارد موثر و کارساز است. حتی در مکان هایی که در قسمتی از تصویر، پنجره وجود دارد و فضای بیرون دائما با تغییر مواجه است، پوشش تشخیص حرکت این امکان را به کاربر می دهد که مشخص کند در کجای تصویر، تغییرات بی اهمیت است و بابت این تغییرات فرمانی برای ضبط یا آلارم ندهد.

با توجه به موارد بالا باید گفت Motion Detection Masking قابلیتی کارآمد است که با به کارگیری آن مزایای فراوانی عاید کاربر خواهد شد.

 

منبع : دوربین.اینفو

(بمنظور رعایت بی طرفی و عدم درج مطالب جانب دارانه، از اخبار و بررسی های سایت دوربین.اینفو بدون دخل و تصرف استفاده شده است.)

 

 

برچسب ها:
تمامی کالاها و خدمات فروشگاه CCTVPLUS حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و فعالیت‌های سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.