شاید برای شما «کاربران سیستم های مداربسته» این سوال ایجاد شده باشد که لزوم تنظیم تاریخ و ساعت در دستگاه DVR جهت ضبط تصاویر دوربین های مداربسته در چیست و اصلا نیازی به تنظیم آنها هست یا خیر؟

در جواب باید مختصر و قاطع بگوییم که «بسیار بسیار ضروری است»، باید درمورد ساعت و تاریخ ضبط تصاویر حتی روی دقایق حساس بود.

این موضوع جدا از اینکه در بازبینی فیلم ها از DVR به شما کمک شایانی میکند در اثبات جرم نیز مدرکی غیر قابل انکار خواهد بود.

بد نیست بدانید در یکی از ایالت های آمریکا، دوربین های مداربسته یک فروشگاه تصاویر باجگیری را در حال آسیب رساندن به اموال مغازه ضبط کردند.

صاحب قروشگاه با پیگیری قانونی فرد متهم را به دادگاه کشاند ، اما چون تاریخ DVR  ، تاریخی متفاوت را نشان می داد صحت فیلم رد شد و فیلم ضبط شده توسط دوربین ها عملا به مدرک بی گناهی متهم تبدیل شد! زیرا متهم در آن تاریخ واقعا آنجا نبوده!

این موضوع در دستگاه های کارت خوان و عابر بانک ها بمراتب اهمیت بیشتری دارد که کلیه ساعات و تاریخ های دستگاه های حفاظتی و دوربین های نظارتی با یکدیگر همخوانی داشته باشند تا از نظر قانونی در پیگیری جرم مشکلی پیش نیاید.

DVR های عرضه شده در بازار ایران، عموما دارای تاریخ میلادی هستند و نمی توان تاریخ شمسی را در آن تنظیم کرد. توصیه میکنیم تاریخ میلادی را به دقت وارد کنید و از معادل سازی شمسی خودداری کنید.

البته اخیرا DVR هایی با تاریخ شمسی به بازار عرضه شده اند که تنظیم تاریخ در آنها خیلی ساده تر خواهد بود.

 

 

منبع : دوربین.اینفو

(بمنظور رعایت بی طرفی و عدم درج مطالب جانب دارانه، از اخبار و بررسی های سایت دوربین.اینفو بدون دخل و تصرف استفاده شده است.)

 

 

برچسب ها:
تمامی کالاها و خدمات فروشگاه CCTVPLUS حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و فعالیت‌های سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.