دوربین مداربسته ای که در آسانسور نصب می شود باید دارای لنز واید ۲٫۵ تا ۳ میلیمتر باشد تا بتواند داخل کابین را پوشش کامل بدهد.

بهتر است از دوربین های کوچک و لنز سوزنی و مخفی استفاده نمود. به علت کوتاه بودن ارتفاع سقف آسانسورها و در دسترس بودن دوربین، امکان سرقت دوربین زیاد است. بعد از سرقت دوربین شما می مانید و پیدا کردن پرتقال فروش!!

«البته طبق قانون باید در داخل کابین برچسبی مبنی بر استفاده دوربین مداربسته در آسانسور، نصب شود». در غیر این صورت راه شکایت از خود را برای همه باز گذاشته اید!

باید توجه داشت که معمولا کابین آسانسور از کنار کابل های برق سه فاز عبور می کند و همین موضوع باعث نویز بیشتر نسبت به مکان های دیگر می گردد. پس از دوربین های باکیفیت استفاده کنید و سطح توقع خود را هم کمی پایین بیاورید!

با توجه به اینکه کابین آسانسور دائم در حال حرکت و استفاده است، بهتر است از دوربین های بی سیم استفاده شود.

در صورت استفاده از دوربین های معمولی و کابل کواکسال، به مرور رشته های شیلد سیم قطع شده، تصویر دچار نویز و پرش شده و پس از مدتی مغزی کابل و رشته ها به کل قطع می گردد.

اگر دی وی آر در طبقات بالایی ساختمان باشد، «اتاق آسانسور» و اگر دی وی آر در طبقات پایین قرار داشت، «چاله فرار آسانسور» بهترین مکان برای استقرار گیرنده (Reciever) دوربین های بی سیم است.

 

منبع : دوربین.اینفو

(بمنظور رعایت بی طرفی و عدم درج مطالب جانب دارانه، از اخبار و بررسی های سایت دوربین.اینفو بدون دخل و تصرف استفاده شده است.)

 

 

برچسب ها:
تمامی کالاها و خدمات فروشگاه CCTVPLUS حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و فعالیت‌های سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.