کمپانی کانادایی جنتک به همکاری خود با Hikvision بدلیل «غیر قابل اعتماد بودن این کمپانی بجهت مالکیت، دخالت و کنترل دولت چین» پایان داد. با سی‌سی‌تی‌وی پلاس همراه باشید..

به گزارش IPVM از این تاریخ پشتیبانی نرم‌افزاری جنتک از محصولات هایک‌ویژن و OEM های آن شامل محصولات تحت شبکه هواوی، UTC Interlogix و … به حالت تعلیق درمی‌آید و هرگونه ارتباط نرم‌افزاری از جمله Onvif برای این محصولات مسدود خواهد شد.

به گفته Genetec بجهت نفوذ دولتی در هایک‌ویژن، امکان تضمین امنیت کاربران در استفاده از این محصولات وجود ندارد و سازمان‌های دولتی، مراکز امنیتی و نظامی در معرض هک و سوء استفاده سایبری از تصاویر دوربین‌ها قرار دارند. سازمان‌های دولتی و موسسات بزرگ نگرانی‌های بسیاری در این خصوص دارند و این موضوع تبدیل به عاملی برای عدم پذیرش این محصولات شده است. البته این موارد تنها مختص محصولات هایک‌ویژن نیست و OEMها و ODMهای این برند و حتی برندهای دیگر مانند DAHUA که از حمایت‌های دولت چین بهره می‌برند نیز مشمول این نگرانی‌ها هستند.

جنتک بر میزان اطمینان و صحت کارکرد نرم‌افزارش تاکید داشته و می‌خواهد تصاویر، دانلودها و ارتباطات با مشتریان امن باقی بماند. به گفته کارشناسان جنتک، ارزیابی ریسک بعنوان بخشی از استاندارد ISO/IEC 27001 و جزیی از فرآیند صدور گواهینامه امنیت اطلاعات بشمار می‌رود و هزینه بررسی و اطمینان نسبت به طراحی و ساخت دستگاهها توسط شرکت‌های وابسته به دولت چین بسیار بالاست.

کاربران محصولات هایک‌ویژن کماکان می‌توانند با پرداخت هزینه از برنامه نرم‌افزاری این شرکت استفاده کنند اما جنتک هیچ مسئولیتی در برابر حملات سایبری و هک از سوی مراکز وابسته به دولت چین نخواهد داشت.

افزایش نگرانی‌ در عرصه بین‌المللی در مورد مالکیت دولتی این کمپانی موضوع جدیدی نیست اما موضع‌گیری Genetec به تقویت این نگرانی‌ها دامن خواهد زد. این اقدام نه تنها ضربه‌ای مهلک بر پیکره هایک‌ویژن بشمار می‌رود، بلکه باعث افزایش نگرانی‌ها در مورد برندهای مشابه مانند داهوا خواهد شد.

درصورت کسب اخبار جدیدتر، شما را در جریان قرار خواهیم داد.

 

منبع : دوربین دات اینفو

(به دلیل رعایت بی طرفی و عدم درج مطالب جانب دارانه، از مطالب وبسایت دوربین دات اینفو بدون دخل و تصرف استفاده شده است.)

 

تمامی کالاها و خدمات فروشگاه CCTVPLUS حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و فعالیت‌های سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.